Výběr matrace a postele

Uvažujete, jakou postel si koupit? Bolí vás v noci záda a nevíte, jakou matraci vybrat? A jaké jsou vlastně rozkládací postele a jejich výhody? Veškeré tyto otázky vám teď popíšeme, ať jste při výběru matrace a postele v obraze.

Jakou postel si máme vybrat?

Jedna z postelí je krátká postel. Tato postel může být bolestivá a způsobit nám v průběhu pár nocí zdravotní komplikace. Proto jsou stanoveny tyto parametry – minimální velikost (délka) se musí rovnat délce člověka. Dalším parametrem je šířka – musí být minimálně 80 cm, 90 cm a 100 cm je už jen otázka pohodlí.

Standardní rozměry u jednolůžkových postelí jsou 90×200 centimetrů. Dvojlůžko mívá minimálně 140×220 (popř. 160×200, 180×200). A závěrečnou věcí je čelo u hlavy, což nás může chránit před průvanem a můžeme se o něj též opírat.

Možná vám při vybírání postele bude vadit kolik stojí, ale na pohodlném a zdravém spánku bychom neměli šetřit, protože to má taky vliv i v budoucnu, nejvíce pro naše záda, nohy nebo páteř.

Kterou matraci?

Při výběru musíme dbát na to, aby pro nás nebyla matrace moc tvrdá, ale ani měkká. Nejvýhodnějším řešením je vybrat matraci, která má vlastnosti z měkké i tvrdé matrace. Každopádně bychom si měli matraci vyzkoušet, poležet na ni a pak promyslet výsledné rozhodnutí.

Je podstatné, aby se matrace prohýbala jen tam, kde ji stlačujeme. Matrace se musí přizpůsobit našemu tělu a tělo si naopak musí na matraci zvykat.

Mnohdy záleží na typu materiálu a taky počtu 7 zón. Nesmíme také zavrhovat pružiny – existují postele s pružinovým a taštičkovým provedením. Pružinové se hlavně hodí na příležitostné spaní a taštičkové provedení je mnohem kvalitnější.

Rozkládací postel?

Ideálním řešením v bytech, kde je málo místa např. v garsonkách. Skvělý komfort je samozřejmost a taková rozkládací postel je taky multifunkční. Často takové postele mají možnost rozložit je jako dvojlůžko, což je skvělým plusem. Nechybí samozřejmě úložný prostor.

Výhody: možnost mít jako pohovku přes den, v noci jako kvalitní postel s kvalitní matrací a s možností o rozšíření jako dvojlůžko. Využitelné pro menší prostory, chaty, byty, garsonky nebo jako postel pro studenta.

Doufáme, že když budete vybírat postel nebo matraci, budete pozorní, matraci si pořádně vyzkoušíte a zvolíte si vhodný typ postele. Přejeme vám klidné a kvalitní spaní.

Napsat komentář