Proč větrání přispěje k lepšímu spánku

Máte problémy se spánkem? Ráno se každý den budíte celí dolámaní a máte špatnou nálad, protože jste se špatně vyspali? Spánek by měl být příjemný a „sladký“. Možná se budete divit, ale úplně nestačí mít jen dobře vybranou postel a matrace, i když samozřejmě tyto věci mají na náš spánek velký vliv, abyste byli vyspaní. Viníkem špatného spánku může být také prostředí ve kterém se nacházíte. Těchto problémů se však můžete zbavit. My vám poradíme jak.

Správné větrání

Stejně jako například třídíme odpad, nebo využíváme spotřebiče, které jsou úsporné, kotle vyměňujeme za ekologické s menšími nepříznivými vlivy na životní prostředí. Ale ne vždy nás napadne, že i my žijeme v přírodě, která nás obklopuje. Svému místu, kde žijeme, bychom měli věnovat dostatek pozornosti. Ovlivnit příznivě lze váš spánek. A zlepšit váš spánek můžete správným větráním.

Něco o vzduchu kolem nás

Samozřejmě každý ví, že nás obklopuje vzduch. Bez vzduchu nelze žít. Škodliviny ve vzduchu se mohou objevit i u uzavřených místnostech. Pokud se nahromadí více škodlivin ve vzduchu, mohou nastat i zdravotní obtíže.

O větrání

Možná se zdá, že větrat je velmi jednoduché. Poznáte ale vždy, že už máte místnost vyvětrat? Pravidelně by se měli větrat dětské pokoje, třídy ve školách, zkrátka všechny místnosti, kde se pohybují lidé a musí se soustředit na práci nebo studenti na učení. Jakmile cítíte, že se vám hůře dýchá, je to známka, že máte vyvětrat. Také, abyste večer spokojeně ulehli na vaše madrace a příjemně spali, vhodné je, když si před spaním vyvětráte. Můžete tak předejít bolestem hlavy nebo nevhodnému spánku.

 

 

Napsat komentář