Pro miminko jedině novou matraci. My víme proč!

Miminka a malé děti tráví v postýlce většinu dne. Kvalita postýlky a také matrace je tedy prioritou každé maminky. Mezi základní požadavky lůžka pro miminko patří bezpečnost, hygienická nezávadnost a v neposlední řadě praktičnost s ohledem na budoucnost. V dnešním článku se podíváme, proč koupit miminku novou matraci a jak by taková matrace měla vypadat.

Jakmile se narodí miminko, hodně se změní, a to nejen ve vašem životě, ale také ve vybavení vaší domácnosti. Neoddělitelnou součástí ložnice se stane postýlka s matrací, při jejímž výběru si budete klást otázky, jako: „Z jakého materiálu má být postýlka? Jaká má být velikost postýlky? Co se má v postýlce nacházet?“ Stejné otázky si budete klást při výběru vhodné matrace. V jednom se však pořízení postýlky a matrace liší – matrace by měla být nová, nepoužitá, kdežto postýlku můžete použít od svého druhého dítěte, kamarádky apod.

Výběr matrace a roštu

Spousta rodičů dává do postýlky staré a již používané matrace, které jsou často starou proleženinou. To je ale špatně, protože dítě neustále roste, vyvíjí se a ke správnému vývoji slouží i kvalitní podložka. Jak tedy kvalitní matrac poznat? Na co byste při výběru neměli zapomínat? První orientací je cena. Odborníci doporučují matrace, které jsou k zakoupení kolem 1 000 Kč, levnější matrace byste do postýlky dávat neměli. Chcete-li dopřát ratolesti opravdovou kvalitu, pak počítejte s cenou od 2 000 Kč do 3 000 Kč.

Matrac byste měli kupovat u specializované firmy, která se může pyšnit pestrou škálou matrací. Taková firma zaměstnává i odborníky a kvalifikované pracovníky, kteří jsou ochotni vám s výběrem matrace poradit. Při výběru matrace by vás měla zajímat tvrdost, výška, zda je oboustranná a zda se snadno udržuje.

Velmi oblíbené jsou antialergenní matrace, které se skládají ze dvou vrstev. První vrstva je tvrdší, druhá měkčí, a tak je možné matraci otáčet podle toho, jak dítě roste. Čím je totiž hmotnost dítěte vyšší, tím tvrdší matraci potřebuje. Tyto matrace se dají také prát, ale je potřeba je nechat řádně uschnout, až potom položit do postýlky dítěte. Dětská postýlka tak může ratolesti nabídnout pohodlí po celou noc i den.

Důležitou součástí postýlky je rošt, který musí větrat. Zpříjemněte bydlení v domě vašemu novorozenému dítěti správnou postýlkou. Díky správně vybranému roštu může matrace dokonale dýchat, a tak se v ní neobjevují roztoči a škodlivé látky. Ideálními rošty jsou lamelové, které zaručují dobrou cirkulaci vzduchu pod postelí.

Napsat komentář