Plot kolem vašeho domu

V současné době ploty napovídají o životním stylu jejich majitelů. Plot je první, čeho si kolemjdoucí všimne, když prochází kolem vašeho domu. Někdo dává přednost nízkým plotům, někdo zase preferuje vysoké ploty, které plní estetickou i ochrannou funkci. Avšak výška závisí nejen na vašem přání, ale je nezbytné do výběru plotu prolnout i prostředí, kde má stát.

První variantou je symbolické oplocení, jehož výška bývá maximálně 1 metr. Takové ploty jsou nenápadné a kolemjdoucí si jich ani nevšimne. Můžete jako lemování svého pozemku použít okrasné keře, které se hodí hlavně do satelitních městeček, nebo do oblastí, kde se nemusíte bát vandalů a zlodějů.

Výběr vhodného plotu

Jestliže chcete chránit také své soukromí a majetek, pak je dobré investovat do účelového oplocení, jehož výška je alespoň 1,5 metru. Výška plotu by se však neměla přehoupnout přes hranici 1,8 metru, protože pro kolemjdoucí takový plot působí spíše jako vězení než estetický doplněk nemovitosti. Hezky vypadají také svislé sloupy, jichž by nemělo být moc, protože pak by působily příliš násilně.

Důležité je, aby plot do okolí domu zapadl. Měli byste použít také barvu a typ dle toho, jaký máte dům. Jedině tak sladíte celkový design vaší nemovitosti. Zajistěte si bezpečné bydlení díky kvalitnímu plotu.

Živé ploty nejen pro náročné

Další a velmi oblíbenou variantou jsou ploty živé, které se hodí zejména do přírodní oblasti. Živý plot je přirozený, dokáže splynout s okolím a dokonce chrání vaše soukromí před hlukem a prachem, který se line od silnice. Ale živé ploty mají i svou velkou nevýhodu. Musíte je neustále střihat, aby měly svou pevnou výšku. Pokud byste plot nestříhali, pak by mohl narůst příliš vysoko, což by se vám nemuselo líbit. Ideální je za živý plot dát ještě pletivo, čímž si zajistíte ochranu před zloději.

Napsat komentář