Odpočiňte si uprostřed zeleně

Nemusíme jistě zeširoka rozebírat výhody venkovního posezení. Ať už v příjemném počasí odpočíváte na terase u svého domu či poleháváte na lehátku na upraveném balkóně, jistě mi dáte zapravdu, že jde o chvilky vyloženě skvělé.
Majitelé balkónu mají situaci o něco snazší, stačí balkón hezky zkrášlit a pěkné chvíle mohou začít. Ti, kteří chtějí vybudovat alespoň skromné posezení u domu, musí mít na paměti několik zásad.

Pevná půda pod nohama

Zcela zásadní je zpevnění plochy, na kterou plánujeme posezení umístit. Musíte se vlastně pustit do výstavby základní terasy, na kterou pak bez obav umístíte gril nebo sestavu zahradního nábytku. V opačném případě riskujeme poškození nábytku a koneckonců i travnaté plochy. To největší riziko ovšem spočívá v možném úrazu vinou viklající se židle. A málokdo si přeje, aby tímto způsobem skončilo posezení s rodinou či kamarády.

Vhodný materiál je základ

Výběr materiálu na pokládku podlahy terásky nebude pravděpodobně příliš obtížnou záležitostí. Nejoblíbenějším materiálem stále zůstává dřevo i beton, a to ve všech nabízených variantách. Stále více se však prosazuje moderní dřevoplast, který je pro použití pod venkovní posezení ideální. Spojuje v sobě totiž krásu dřeva a je příjemný na dotek, zároveň však disponuje všemi praktickými vlastnostmi plastu, jimiž jsou zejména odolnost, trvanlivost a bezúdržbovost.

Rozsviťte si

Myslete i na to, že si budete chtít občas užívat pohodlí venkovního posezení i za večera, kdy již nebude denní světlo. Proto je třeba realizovat exteriérové osvětlení, které můžete buď umístit na přiléhající zeď, nebo vyřešit pomocí samostatného rozvodu. V takovém případě ovšem musíte plánovat včas, ještě před samotnou realizací terásky.

Napsat komentář