Jaké jsou typy matrace?

Matrace je jedna z nejdůležitějších věcí pro naši postel, ale i pro nás samotné. Spolehlivým výběrem můžeme tělu velmi pomoci a zkvalitníme náš spánek. Matrace existují v různých materiálech a každý z nich má jinou působnost na naše tělo. Je k užitku udělat si přehled a ujasnit si, který typ vám nejlépe vyhovuje.

  • Tempur – materiál, který je viskoelastický a má otevřenou buněčnou strukturu. Tempur reaguje na teplotu a snaží se zmírnit tlak. Tyto matrace vstřebávají pohyb a váhu člověka a rozkládají je po celém povrchu. Díky tomu se eliminují tlakové body a člověk se tak méně převaluje a obrací.
  • Bio pěna – zdravotné matrace z bio pěny je vyrobena pomocí nejmodernějších technologií na principu přírodních produktů. U bio pěny se suroviny, které se původně vyráběly z ropy, nahrazují surovinami z přírodních olejů. Naše ložnice má díky tomu více přírody. Má to i pozitivní dopad na ekologii. Díky přírodním olejům jsou matrace více pružné a elastické a tvarově stálé. Navíc mají skvělé ortopedické vlastnosti.
  • Matrace ze studené pěny – ty vyznačují se dost dlouhou životností a mají elastické schopnosti. Navíc jsou tvarově stálé. Tento typ má velké póry, díky kterých dobře odvádí teplo a je provzdušnitelná. Můžeme najít více tuhostí pěn, pomocí kterých lze tělo a páteř podepřít. Tyto matrace jsou vhodné, když je kombinujeme s línou pěnou.
  • Viskoelastická pěna – je kvalitní typ pěny, který má otevřenou buněčnou strukturu. Tato struktura upravuje tvrdost podle teploty. Tím pádem se při kontaktu s tělem pružně přizpůsobuje anatomii těla. Pro naše tělo je to velmi praktické, neboť nám pomáhá zlepšit spánek, krevní oběh a může zmírnit bolest zad. Matrace zabraňuje proleženinám. Tzv. líná pěna stabilizuje tělo do správné polohy a díky tomu se člověk méně otáčí a lépe spí.
  • Latexové matrace – tyto matrace jsou ze směsi přírodního a umělého latexu a jsou hlavně hodně měkké a pružné.
  • Gelové – ty, díky gelovým segmentům vytvářejí akupresurní body, které nám tak pomáhá uvolnit svalstvo během spánku.

Napsat komentář